Prosinec 2009

Sasuke..od Tess pro mne..ááá sugoii

29. prosince 2009 v 21:23 | Juuky-chan

áááááááááááááááááááá lidišky já se picnu..ted sem listovala i tess na blogu a našla sem starej obrázek na kerej si už vůbec ale vůbec nepomatuju..XDXDXDje na něj Sasuke s koněm.áááááááááááá jůůůůůůůůůůůůůů jééééééééééééééé SUGOI!!!!!dávala ho tam pro mojí malouosůbku tehdy ještě s přízdívkou Kamichu na ní sem taky nák zapoměla...XDXDXD dávala ho tam 13. března 2009 v 14:58 a je to ůplně nádhernej obrázek je na něm napsáno Happy new year talže se sem docela hodí jé ůpa mooooc ůžasnej..mno jo Sasuke mám pro něj Velkou slabost ,ale pro Mawtínka větší XDXDXDXDXDXDXDI LOVE YOU BROUKU ..MNO SPÁTKY K sASUKEMU Vzhledem k tomu že je na něm napsáno Happy New Year tak ho sem dávám tedy je zdrojííík TESS tadyyyy všichni tam zajedte XDXDXD no A JÁ DĚKUJU SICE ZNOVA A OPOŽDĚNĚ A TED UŽ JAKO NĚKDO JINEJ ale stejně..ARIGATO TESS!!!!!!!!


StAr SaSuKe...B)

27. prosince 2009 v 15:15 | Juuky-chan
orochcicht:můj sasuke -kun je ůžasný
naruto:co saske dělá v tv?
Itachi:podívej,podívej to je můj bráška...:)

pan a paní Smithovi

27. prosince 2009 v 15:05 | Juuky-chan |  akatsuki


happy and merry christmas pro všechny mé sbéčka

24. prosince 2009 v 14:00 | Juuky-chan |  kecám a kecám


happy and merry christmast pro všechny moje sbéčka...přeju ám hezký vánoce plný pohody a klidu a o hlavní bohatýho ježíška....XD TAK SI TO UŽIJTE...SBÉNKA mvmmmr v poslední době blog docela zanedbávám ale slibuju že se to zlepší...to bude moje předsevzetí...XD


widejko

14. prosince 2009 v 20:24 | Juuky-chan |  widejka

CHRISTMAS soutěž 1.kolo..XD

12. prosince 2009 v 19:26 | Juuky-chan |  kecám a kecám

takje tady první kolo soutěže...jak sem slíbila...takže abych popsala o co pude..tak jde o to že sem dám nějaký obrázky postav z různých anime a vy budete muset zhodnout z jakýho anime sou a jak se ta osoba jmenuje..XD upozornuji že nejde o to kdo to bude míít dřív ale o to kdo toho bude míít co nejvíc zprávně postupuje do dalšího kola..a také vás prosíím odpovědi mi posílejte plíís na mejl opicka700@seznam.cz

takže např: 1) Amu(shugo chara) atd...

tady sou co se přihlásili do soutěže:Tess

Chia-chan

Kazuka Inuzuka

Yoko-chan

a oznamuje že kvůli tomu že se zapsalo málo lidišek..:(
bohužel,

můžeš tozkusit i ty!!jestli chceš...:)

ten kdo poruší pravidla a napíše to do komentářů bude diskvalifikován(nwm jaqk se to píše XD)tak gomene..

tak držim palce at vám to jde...:) a díííííky moc těm co se zapsali!XD

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9.)

10.)


tak držim palečky!!!at se dobře hádá myslim že to neni moc těžký..ale nwm no tak já ty postavy znám ..XD tak gambare!!!XD XD XD XD XD :) :) :) :) :)


Vánoce v Japonsku

11. prosince 2009 v 12:27 | Juuky-chan |  kecám a kecám
Japonské Vánoce neboli japonská tradice americké prosperity
Vánoce, coby křesťanský svátek, se do Japonska dostaly v 16. století spolu s křesťanskými misionáři, přičemž japonský termín natara - pochází z portugalského natal (narození). Ale až v polovině 19. století (za dynastie Mejdži) - s druhým příchodem západní civilizace do Japonska - se staly známějšími širší veřejnosti; postupně se šířily z měst na venkov a z vyšších společenských vrstev do nižších a do 20. let 20. století byly již obecně uznávaným svátkem. Vánoce se slavily i během druhé světové války a během okupace byly dokonce podporovány médii a obchodníky. V 50. letech měly podobu bouřlivých společenských oslav v ulicích a v barech; koncem 50. let se vlivem komercializace a médií prosadil ideál "rodinných Vánoc". A jaká je současnost? V ulicích a obchodech velkých měst bývají na sklonku roku ozdobené stromky, andělíčci, svíčky, všudypřítomní Santové i nápisy Merry Christmas či Merí Kurisumasu a v Japonsku stejně jako jinde zní v prosinci všude Jingle Bells.

Japonské Vánoce ale nejsou pouhou "transplantací" amerického svátku do japonského prostředí; svátek byl přizpůsoben japonskému kulturnímu kontextu a získal některé prvky, které v americké podobě Vánoc nenajdeme. Tak například kromě vánočního stromku, najdeme venku před domem od konce prosince do zhruba poloviny ledna kodomatsu neboli gate-pine - strom či jen malůvku stromu na papíře. Japonský Santa Claus je nazýván dědeček Santa Claus (Santa Kurosu no odžisan), což konotuje laskavost a vřelost (na rozdíl od Father Christmas, Pere Noel či Kris Kringle) a nenaděluje dárky do punčoch pověšených na krbu - málokterá japonská domácnost má totiž krb; motiv komína a krbu byl v Japonsku nahrazen kamínky v koupelně.

Vánoční svátky mají také své zvláštní místo v rámci každoročního japonského svátečního cyklu. Vánoce jsou součástí kalendářů šintoistických a buddhistických organizací, které je nepovažují za náboženskou hrozbu vůči svému "monopolu", nýbrž jsou zasazeny do rámce tradičních japonských oslav mezi zimním slunovratem a Novým rokem. Vánoce v Japonsku však nejsou "legálním" svátkem (v tom smyslu, že by většina lidí měla dovolenou a školy měly prázdniny) - vánoční aktivity jsou dovoleny až po skončení pracovního dne či vyučování.
Rozšíření vánočních oslav nelze mimo křesťanský svět vysvětlovat jako výraz schopnosti dobře imitovat Západ, nýbrž jako jeden ze způsobů, jak dát nový smysl životu v moderním světě (který se tak liší od světa "tradičního", zažitého často po staletí). "Santa Claus se stal hledaným symbolem nového poválečného dostatku a bohatství". Přičemž upozorňuje na fakt, že Američané a Japonci zdůrazňují odlišné aspekty lidových Vánoc: zatímco Američané podle něj vnímají Vánoce jako ukazatele a důkaz materiálního dostatku, Japonci zdůrazňují demokratický aspekt Vánoc. Přispěly totiž k demokratizaci japonské společnosti - jednak proto, že dávají příležitost ženám se společensky více projevit - díky vánočním večírkům(*11) a oslavám; ale demokratický duch je vnesen i do vánoční výměny dárků. Dávání darů je součástí také novoročních oslav (používá se pro ně termín tošidama), ale v jejich případě naděluje pouze hlava rodiny ostatním jejím členům - tedy dětem; při vánočním obdarovávání jde o vzájemnou výměnu mezi všemi členy rodiny, nikdo není vyloučen a zvýhodněn.

Hideyo Konagaya se při své analýze japonských Vánoc zabýval pouze jedním z materiálních rozdílů mezi americkými a japonskými Vánocemi, jímž je krájení a konzumace kulatého vánočního dortu s bílou polevou a ozdobeného červenými jahodami - "coby sváteční pokrm vyjadřuje symboly sdělující kulturní hodnoty, sociální vztahy a charakteristickou identitu moderního Japonska" a jeho význam je odvozen z ingrediencí, tvaru, barvy a zdobení. Vzhled a symbolika vánočního dortu v určitém smyslu ladí s tradičním japonským hodnotovým systémem: základním japonským obřadním pokrmem je moči z dušené rýže a vytvarované do kulatých kousků, spojované s hare, tedy posvátnem; bílá barva rýže coby nejposvátnějšího zemědělského produktu zdůrazňuje posvátnost tohoto pokrmu; a bělost ušlehaného krému na vánočním dortu značí technologický přepych té doby; kulatý tvar má vyjadřovat celistvost života či ročního cyklu a kromě toho symbolizovat srdce, jednotu a harmonii; a červená barva jahod má zahánět zlé duchy; kombinace červené a bílé vyjadřuje příznivé znamení a v Japonsku se objevuje v různých formách (nejpříznačnějším příkladem je japonská vlajka: červený kruh slunce na bílém poli čistoty). Čili "tvar a barvy dortu lpí na symbolice zděděné japonské ceremoniální potravy. Na druhé straně povrchové aspekty dortu poskytují vhodné médium k vyjádření nových hodnot a snů poválečné japonské společnosti. Přidáním luxusních ozdob (...) dort ztělesňuje americkou prosperitu, na níž Japonci v novém městském životě aspirují (...) Vánoční dort se dostatečně shodoval s tradičním japonským kulturním kódem a coby symbol, odrážel změny a kontinuitu japonských tradic".

Brian Moeran a Lise Skov popisují současné japonské Vánoce třemi klíčovými slovy: kýč, konzum a mládí. Různé "vánoční styly" jsou vytrženy ze svého prostorového, časového a kulturního kontextu a později sestavené dohromady podle odlišných estetických kritérií (podle chuti a volby konzumenta) - týká se to např. zdobení vánočního stromku nebo různorodých chodů štědrovečerní večeře; Vánoce znamenají pro Japonce především dárky, ale také něco navíc: drahou večeři ve dvou na zapůjčené jachtě, noc v luxusním hotelu, lyžařskou dovolenou atd.; a myšlenka "být spolu" je sociálním jádrem japonských Vánoc, ale nikoli být s vlastní rodinou - japonské Vánoce jsou především oslavou romantické lásky(*13). V mnohém se tak liší od klasických "rodinných Vánoc", jak je známe na Západě, nicméně v devadesátých letech minulého století byl vedle výše zmíněného vytvořen nový vánoční trend - směrem k tiché vánoční nostalgii spíše než k okázalému "randění".


zdrojííík..,,,...http://niki-chan.blog.cz
je to ůpa moooc supr bloček jedný holčiny..kerou bohužel neznám..:( má tam spousta věcí o japonsku a ůžo skupiny..:) fakt moooc hezu bloček a má i slovníček..XDnádherný SasuSaku :)

7. prosince 2009 v 20:00 | Juuky-chan

!!!!!!vánoční soutěž!!!!!!!

4. prosince 2009 v 12:25 | Juuky-chan |  kecám a kecám
takže sem sem rozhodla že sem dám vánoční soutěž..:)
budou tady obrázky a vy budete muset říct jméno osoby a z jakého anime..:) takovej menší anime testík budou celkem 3 kola..prosíím aby jste zapsali kdo chce soutěžet do komentíků...za 1.-napište svoje jméno
za 2. svůj blog
za 3. proč chceš soutěžit
:))))
takže se prosííím zapište..:))
díííky první kolo bde až se zapíše tak 7 lidí minimálně tak se plosííím zapisujte..:)

SasuSaku <3

1. prosince 2009 v 21:14 | Juuky-chan